Odnośniki
Menu
Menu
Wszystkie aktualności
Nasza kolejna wizyta w Gołdapi – 07-08.09.2023
W dniach 7-8 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kolejnym już Integracyjnym Spotkaniu Osób Niepełnosprawnych „Sposób na życie” w Gołdapi. Jak zawsze zorganizowane ono zostało przez Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” w Kowalach Oleckich. Niedługo po zakwaterowaniu wybraliśmy się na spacer po terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Leśny Zakątek”. Następnie zaproszeni zostaliśmy na smaczny obiad, po którym czekała nas kolejna piesza wędrówka. Tym razem towarzyszyli nam nasi przyjaciele z Domu Pomocy Społecznej w Hamerni. Malowniczą ścieżką, która prowadziła wzdłuż Jeziora Gołdap, dotarliśmy do tężni solankowych. Na miejscu mogliśmy odpocząć, korzystając z walorów zdrowotnych tamtejszego mikroklimatu. Spacerowaliśmy także po drewnianym pomoście ciesząc oczy widokami wokół olbrzymiego jeziora.
Wieczorem z kolei odbyła się właściwa część Integracyjnego Spotkania Osób Niepełnosprawnych. To właśnie wtedy wszystkie uczestniczące Placówki przystąpiły do przygotowania stanowisk. Każda z grup wystawiła na nich potrawy z własnego regionu zamieszkania. Na naszym stanowisku znalazły się: pasztet z żurawiną, galaretka z nóżek, pieczona karkówka, smalec tradycyjny oraz przyprawami, a także ogórki, pieczywo i różne ciasta. Degustacja wszystkich potraw odbyła się podczas wieczorku integracyjnego. Po smacznym posiłku odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników imprezy, a także zabawa taneczna.
Następnego dnia po śniadaniu pożegnaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z Kowali Oleckich i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Nasielska. Podczas podróży odwiedziliśmy miejsce, w którym wyeksponowane zostały niesamowite prace wykonane z drewna. Było to miłe zwieńczenie naszego wyjazdu. Dziękujemy Organizatorom Integracyjnego Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Sposób na życie” za wspaniałą gościnę i moc niezwykłych wrażeń.