Dom Pomocy Społecznej
im. Jana Pawła II w Nasielsku

Przejście do sekcji:

Odnośniki

  • Ułatwienia dostępu
  • Intranet
  • Wyszukiwarka

    Wyszukiwarka:
  • EPUAP
  • Menu

Menu

Informacje podstawowe

Treść

Nasza placówka jest położona w malowniczym rejonie miasteczka, tam gdzie rzeka Nasielna wije się meandrami wśród łąk, a przepiękne stare drzewa na dziedzińcu zachęcają do spacerów na świeżym powietrzu.

Dom Pomocy Społecznej powstał w połowie 2005 roku, a rok później przyjął imię wielkiego Polaka - Jana Pawła II. Miejsce to ma swoją historię. Wcześniej - w okresie międzywojennym - była tu elektrownia, następnie placówka rekreacyjno-kulturalna. Od 1953 r. mieścił się tu Państwowy Dom Dziecka, a w latach 80-tych również Żłobek. Obydwie placówki zostały zamknięte w latach 90-tych. Po rozbudowie do obecnego kształtu nowy obiekt stał się naszym Domem.

W jego murach znajduje schronienie 100 osób, przewlekle psychicznie chorych.
Nie bez znaczenia jest bliskość Ośrodka Zdrowia + Stacji Pogotowia Ratunkowego
(200 m), co w połączeniu ze stałą opieką lekarsko-pielęgniarską na miejscu sprawia,
że można się czuć tu bezpiecznie. W obrębie placówki istnieją dwa zespoły mieszkalne. Nad ich sprawnym funkcjonowaniem czuwają oddzielni kierownicy. Do dyspozycji Mieszkańców są pokoje wyposażone w oddzielne węzły sanitarne tj. kabina prysznicowa + umywalka + wc, co zapewnia wysoki standard zamieszkania. Wygodne podjazdy i windy ułatwiają pobyt osobom niepełnosprawnym ruchowo.

Pomimo różnorodności problemów związanych ze zdrowiem w najszerszym tego słowa znaczeniu, Mieszkańcy mogą urzeczywistniać potrzebę samorealizacji oraz funkcjonowania w grupie społecznej poprzez uczestnictwo w różnorodnych formach terapii. Na zajęcia można przyjść do pracowni gastronomicznej, plastycznej, ceramicznej oraz multimedialnej, w której znajdują się stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Ogólną sprawność można poprawić w sali rehabilitacyjnej oraz pracowni fizjoterapii. Wszelkie imprezy odbywają się w dużej sali kulturalno-oświatowej, gdzie funkcjonuje biblioteka. Można też korzystać ze sprzętu audio-video, przejrzeć bieżącą prasę, czy zagrać w ping-ponga. Latem organizowane są gry i zajęcia plenerowe na dziedzińcu lub wycieczki rowerowe po okolicy. W maju 2011 r. dokonano otwarcia nowoczesnego Ogrodu Terapeutycznego, który został zaprojektowany tak, aby pozytywnie wpływał na samopoczucie przebywających w nim ludzi. Stwarza on jednocześnie optymalne warunki do prowadzenia programów oraz zajęć o charakterze rehabilitacyjnym. 

Nasi Mieszkańcy uczestniczą też w wyjazdach organizowanych przez zaprzyjaźnione placówki (przeglądy, festiwale, zawody sportowe), biorą też udział w różnych konkursach twórczości osób niepełnosprawnych. Corocznie nasz Dom organizuje Przegląd Piosenki Cygańskiej "PROMIEŃ", na który zapraszane są zespoły z zaprzyjaźnionych DPS-ów. Atmosfera takich spotkań jest niezwykła, bo potrafimy dzielić się swoją energią ze wszystkimi, dzięki czemu sami stajemy się naprawdę silni i rośnie wciąż grono naszych przyjaciół.

Być może zwrócili Państwo uwagę na to, że słowo "Dom" jest tu pisane zawsze wielką literą. To nie przypadek, bo jak pisać o takim miejscu, gdzie stu Mieszkańców i wszyscy jego pracownicy stanowią jedną rodzinę.

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku
05-190 Nasielsk, ul.Tadeusza Kościuszki 25

NIP 531-158-70-33

tel.: +48 23 693 02 64
fax: +48 23 693 06 00

e-mail: dps@dpsnasielsk.pl

EPUAP: /DPSNasielsk/SkrytkaESP
Skype: live:.cid.3d22595773b04d69

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

Dział Administracyjny
e-mail: gospodarczy@dpsnasielsk.pl

Dział Opiekuńczy
e-mail: opieka@dpsnasielsk.pl

Dział Terapeutyczny
e-mail: terapia@dpsnasielsk.pl

Dział Kadr
e-mail: kadry@dpsnasielsk.pl

Mapa

[obiekt mapy] Przedstawiony jest wycinek mapy miasta Nasielska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.