Dom Pomocy Społecznej
im. Jana Pawła II w Nasielsku

Przejście do sekcji:

Odnośniki

 • Ułatwienia dostępu
 • Intranet
 • Wyszukiwarka

  Wyszukiwarka:
 • EPUAP
 • Menu

Menu

Wszystkie aktualności

PROMIEŃ 2019 czyli Magiczna Podróż – 30.05.2019

Czy 13-tka uznawana za pechową, może okazać się wyjątkowo szczęśliwa? Jak najbardziej TAK! Po kilku miesiącach wytężonej pracy, w jaką zaangażowali się zarówno Pracownicy jak i Mieszkańcy naszej Placówki, nadszedł dzień, w którym liczne grono Szanownych Gości pojawiło się w naszym Ogrodzie Terapeutycznym, aby wspólnie bawić się i podziwiać występy artystyczne podczas XIII Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „PROMIEŃ 2019”. Kiedy już zapłonęło ognisko, śpiewacy, muzycy i tancerze przyodziali swoje kostiumy i nastroili instrumenty, a publiczność zasiadła przed sceną, mogliśmy zaczynać.
Podczas tegorocznego Spotkania swoją twórczość zaprezentowali Uczestnicy z 30 placówek pomocy społecznej. Honorowym patronatem nasz Przegląd objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Powiatu Nowodworskiego oraz Burmistrz Nasielska. Swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Pani Magdalena Biernacka, Wicestarosta Powiatu Nowodworskiego Pan Paweł Calak oraz Burmistrz Nasielska Pan Bogdan Ruszkowski. Na widowni zasiedli także liczni przedstawiciele Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dworze Mazowieckim, radni powiatowi i miejscy, dyrektorzy placówek pomocowych i oświatowych oraz wielu przedsiębiorstw i zaprzyjaźnionych instytucji z terenu powiatu i gminy. Nasze Spotkanie nabrało międzynarodowego charakteru. Stało się tak poprzez obecność przybyłego na Festiwal, Pełnomocnika Prezesa Stowarzyszenia Inwalidów Iwanofrankiwskojego Obwodu oraz Członka Polsko-Ukraińskiego Stowarzyszenia „JEDNOŚĆ” Pana Władimira Jarmakowa. Jak zawsze towarzyszyli nam także nasi wspaniali Sponsorzy, których nieocenione wsparcie pozwoliło zrealizować tegoroczne Spotkanie. 
Dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku Pani Agata Nowak przywitała zaproszonych Gości i podziękowała im za przybycie. Po oficjalnym Otwarciu Przeglądu nasz zespół artystyczny „Promień” rozpoczął serię występów artystycznych spektaklem słowno-muzycznym. Liczne grono Mieszkańców i Pracowników naszego Domu zaprezentowało 4 cygańskie pieśni, których energię i żywiołowość wspaniale podkreślił towarzyszący im występ tancerek. Całość spektaklu dopełniła scenka kabaretowa, tym razem przedstawiająca Cygańskie Małżeństwo (z wieloletnim stażem), które przygotowuje się do podróży dookoła świata, szlakiem ubiegłorocznych nowożeńców. Czy małżeńska kłótnia stanęła na drodze do realizacji marzenia o wielkiej wędrówce? Odpowiedź na to pytanie niejednego widza mogła zaskoczyć. Tradycyjnie występ zespołu „Promień” zakończył się przejściem tanecznego korowodu. Cygańska Orkiestra, jak co roku współtworzona przez grono naszych najbliższych Przyjaciół, poprowadzona została przez Panią Dyrektor Agatę Nowak ze sceny w kierunku ogniska. Tam też kontynuowaliśmy wspólną zabawę przy występach zaproszonych zespołów. Kolejni Uczestnicy zachwycali publiczność zróżnicowanym repertuarem utworów wokalnych czy kunsztem umiejętności tanecznych. Na tym polu w sposób szczególny wykazali się artyści z Bramek, Hamernii, Łomży, Kowali Oleckich, Międzylesia, Ostrołęki i Nowej Wsi Ełckiej. Przygotowany przez nich repertuar imponował pomysłowością i nakładem pracy włożonej w jego realizację oraz zachwycał niezwykłą precyzją wykonania. Nie możemy w tym miejscu nie wspomnieć o reprezentacjach z Domu Pomocy Społecznej „Rokitnik” w Białowieży oraz z Domu Pomocy Społecznej w Goślicach, które w tym roku odwiedziły nas po raz pierwszy. Cieszymy się bardzo, że grono naszych Przyjaciół wciąż się powiększa. 
Występom zespołów artystycznych przy ognisku towarzyszyły zajęcia arteterapeutyczne oraz różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne, które dawały szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Na wyróżnienie zasługuje tu zabawa plenerowa „Poszukiwanie Skarbów”, której uczestnicy w podzielonym na strefy Ogrodzie Terapeutycznym, poszukiwali ponumerowanych tabliczek. Uzbieranie ich we właściwej ilości upoważniało do odbioru nagrody podczas gali finałowej. Inną atrakcją była gra planszowa „Podróż dookoła świata”, pozwalająca jej uczestnikom poznać różne ciekawostki i wykazać się wiedzą na temat wszystkich siedmiu kontynentów. Podczas wspomnianej już gali finałowej wyłoniono i nagrodzono także najpiękniejsze pary taneczne, najlepszych tancerzy i tancerki oraz najaktywniejszych uczestników imprezy. Reprezentacje wszystkich uczestniczących w Przeglądzie Placówek otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz praktyczne prezenty. 
Na zakończenie XIII Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „PROMIEŃ 2019” na scenie amfiteatru wystąpił Gość Specjalny - Don Vasyl Szmidt wraz z zespołem Cygańskie Gwiazdy. Artysta, z niecierpliwością wyczekiwany przez Uczestników Przeglądu, po raz kolejny zaprezentował zestaw przebojowych cygańskich utworów. Ten występ był dla naszych Gości wspaniałym muzycznym zwieńczeniem tegorocznego Spotkania w Nasielsku. 
O profesjonalne nagłośnienie całej imprezy jak zawsze niezawodnie zadbał Nasielski Ośrodek Kultury, z Panem Dyrektorem Markiem Tycem na czele. Przegląd zorganizował Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku, wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Promień”. Po raz kolejny nasze wspólne muzyczne spotkanie dało wielu osobom niepełnosprawnym szansę do wyrażenia siebie, swojego wnętrza i swoich emocji poprzez bogatą twórczość artystyczną. Była to także kolejna okazja do integracji środowiskowej oraz kulturowej. Dzięki wspaniałej postawie wszystkich uczestników Przeglądu udowodniliśmy, że nie istnieją między nami żadne bariery, a łącze nas więzi z roku na rok stają się coraz silniejsze. Koniec końców najważniejsza jest PRZYJAŹŃ, która nie pozwoli nam o sobie zapomnieć, dzięki czemu będziemy mogli wyruszyć w kolejną „Magiczną Podróż” za rok!

 • Oficjalne rozpoczęcie Przeglądu PROMIEŃ 2019.
 • Występ zespołu "Promień".
 • Pan Krzysztof i Pan Jerzy - wokaliści zespołu.
 • Scenka kabaretowa w przerwie występu muzycznego.
 • Przejście korowodu ze sceny do ogniska.
 • Wspaniałe występy zespołów zaproszonych Placówek.
 • Gra plenerowa. Poszukiwanie skarbów w ogrodzie.
 • Wspaniałe występy zespołów zaproszonych Placówek.
 • Gra planszowa "Podróż dookoła świata".
 • Zajęcia arteterapeutyczne.
 • Tańce przy ognisku.
 • Zajęcia arteterapeutyczne.
 • Wspaniałe występy zespołów zaproszonych Placówek.
 • Wspaniałe występy zespołów zaproszonych Placówek.
 • Gala finałowa. Wręczenie nagród Uczestnikom.
 • Gala finałowa. Wręczenie nagród Uczestnikom.
 • Don Vasyl Szmidt z zespołem Cygańskie Gwiazdy.
 • Zabawa podczas występu Gościa Specjalnego.
 • Don Vasyl i Uczestnicy Przeglądu na scenie.
 • Zabawa podczas występu Gościa Specjalnego.

« wstecz

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku
05-190 Nasielsk, ul.Tadeusza Kościuszki 25

NIP 531-158-70-33

tel.: +48 23 693 02 64
fax: +48 23 693 06 00

e-mail: dps@dpsnasielsk.pl

EPUAP: /DPSNasielsk/SkrytkaESP
Skype: live:.cid.3d22595773b04d69

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

Dział Administracyjny
e-mail: gospodarczy@dpsnasielsk.pl

Dział Opiekuńczy
e-mail: opieka@dpsnasielsk.pl

Dział Terapeutyczny
e-mail: terapia@dpsnasielsk.pl

Dział Kadr
e-mail: kadry@dpsnasielsk.pl

Mapa

[obiekt mapy] Przedstawiony jest wycinek mapy miasta Nasielska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.