Dom Pomocy Społecznej
im. Jana Pawła II w Nasielsku

Odnośniki

Menu

Wszystkie aktualności

Morskie legendy w Mrągowie – 29-30.08.2019

 

     Większości z nas znana jest legenda o czarodziejskim młynku, który na swój statek zabrał pewien żeglarz i chciwy handlarz solą w jednej osobie. Nakazał on młynkowi namleć jak najwięcej soli. Skutek był taki, że statek nie wytrzymał rosnącego z każdą godziną ładunku, pękł z hukiem, po czym zatonął. Młynek na dnie morza mieli sól do dziś, stąd woda w morzu jest zawsze słona.

     Legenda ta rozpoczęła nasz występ dla uczestników XI Spotkania Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych „IDŹMY W ŻYCIE Z WYOBRAŹNIĄ” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, Chorych „AMICUS” w Mrągowie, które odbyło się w Ośrodku Wypoczynkowym „Polonez” nad Jeziorem Czarnym. Potem przenieśliśmy naszą widownię w krainę wyobraźni, na pokład pirackiego statku „Botany Bay”. Gdy na pokładzie pojawił się znany nam z legendy młynek, a wraz z nim „diabelski balast” – czyli kobieta, wiadomo już było, że dzielni korsarze wraz ze straszliwym kapitanem wpadną w tarapaty. Na szczęście zwyciężyła męska solidarność i młynek powrócił na dno morza wraz z zachłanną Hiszpanką, która na ów młynek miała wielkie chęci. Nie martwmy się więc, woda w morzu nadal będzie słona.

     Brawurowo zagrali swe role chłopcy z „Botany Bay” pod rozkazami straszliwego kapitana. I nawet zrobiło się im trochę żal wyrzuconej za burtę pięknej hiszpańskiej dziewczyny. Gorące brawa otrzymała Pani Jolanta oraz Panowie: Zbigniew, Krzysztof i Jerzy. W przestronnej sali wystąpiło jeszcze dziewięć zespołów. Pogoda dopisała, udaliśmy się więc na spacer w pobliże jeziora, a po kolacji wzięliśmy udział w integracyjnej zabawie tanecznej. Nazajutrz otrzymaliśmy pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wracaliśmy do Domu zasłuchani w słowa podarowanej nam bajki „O Chłopcu i Wodniku”. Dziękujemy Organizatorom za gościnne i miłe przyjęcie.

 

  • Załoga statku i ich kapitan rozpoczynają spektakl.
  • Kiedy kapitana nie ma piraci piją rum.
  • Na pokładzie pojawia się kobieta. Nieszczęście dla załogi.
  • Kobieta zostaje pojmana.
  • Kapitan rozkazuje wyrzucić kobietę za burtę.
  • Finał spektaklu. Wszyscy artyści na scenie.
  • Spacer w pobliże jeziora.
  • Odbieramy statuetki i dyplomy z rąk organizatorów.

« wstecz

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku

05-190 Nasielsk, ul.Tadeusza Kościuszki 25

NIP 531-158-70-33

tel.: (0-23) 693-02-64

fax.: (0-23) 693-06-00

e-mail: dps@dpsnasielsk.pl

Dział Administracyjny

e-mail: gospodarczy@dpsnasielsk.pl

Dział Finansowo Księgowy

e-mail: finansowy@dpsnasielsk.pl

Dział Opiekuńczy

e-mail: opieka@dpsnasielsk.pl

Dział Terapeutyczny

e-mail: terapia@dpsnasielsk.pl

Dział Kadr

e-mail: kadry@dpsnasielsk.pl

Mapa

[obiekt mapy] Przedstawiony jest wycinek mapy miasta Nasielska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.