Dom Pomocy Społecznej
im. Jana Pawła II w Nasielsku

Odnośniki

Menu

Wszystkie aktualności

XXVI Dzień Pieczonego Ziemniaka – 07.09.2019

 

     7 września br. po raz pierwszy mieliśmy przyjemność odwiedzić naszych Przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Goślicach, uczestnicząc w organizowanym przez nich  XXVI Dniu Pieczonego Ziemniaka. W ramach tego samego wydarzenia odbywała się II edycja konkursu plastycznego z cyklu MOJE OTOCZENIE pt. „Motyle i ważki w moim ogrodzie”. Postanowiliśmy wziąć udział w tej „artystycznej rywalizacji” – podczas zajęć w pracowni plastycznej naszego Domu jedna z Mieszkanek - Pani Lidia – przygotowała piękną pracę. Był to wiersz jej autorstwa, opisujący różnorodne, barwne życie małych stworzeń w naszym ogrodzie – ptaków, ważek, motyli i biedronek – naniesiony na obraz, wykonany techniką pasteli olejnych. Obraz, którego bogactwo kolorów odzwierciedlało różnorodność krótkich scenek, opisanych w poezji Mieszkanki.

     Wróćmy jednak do Dnia Pieczonego Ziemniaka, który zapewnił nam prawdziwą moc atrakcji. Impreza rozpoczęła się od występu Mieszkańców DPS-u w Goślicach, po którym zaproszonym Gościom kolejno zaprezentowali się: ludowy zespół KAROLINKI ze Szkoły Podstawowej w Cieszewie, mali artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Bielsku, młodzież ze Studia Tańca SHOW TIME w Płocku (pokaz tańca towarzyskiego), grupa akrobatyczna ze Szkoły Podstawowej w Cieszewie oraz zespół KONKRET. Bawiliśmy się także przy muzyce zespołów Disco Polo – M-POWER i BAYERA, a także kapeli podwórkowej z Moszczenicy KAPELA TOLKA GAŁĄZKI. A jakby tego było mało, mogliśmy jeszcze skorzystać z gier i zabaw z nagrodami, strefy cyrkowej, przejażdżek bryczką lub też podziwiać pokaz pięknych motocykli oraz demonstrację w wykonaniu straży pożarnej. A jak Święto Ziemniaka to nie mogło oczywiście zabraknąć stoisk z potrawami z ziemniaczków. Towarzyszyły im różne słodkie przysmaki i smakowite potrawy z grilla.

     Podziwialiśmy także wystawę prac wspomnianego wcześniej konkursu plastycznego. Ich wykonanie wprawiało w zdumienie i zachwyt. Tym bardziej jest nam niezwykle miło, że przy tak wyrównanej rywalizacji, Pani Lidia – autorka pracy z naszego Domu – została wyróżniona dyplomem i nagrodą. Całe Spotkanie zakończyło się zabawą taneczną w plenerze przy muzyce granej na żywo. To był doprawdy fantastyczny dzień! Dziękujemy organizatorom za niezwykle ciepłe przyjęcie i wspaniałą gościnę.

 

  • Występ Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Goślicach.
  • Nasi Mieszkańcy w Goślicach.
  • Występ orkiestry szkolnej.
  • Występ zespołu disco polo.
  • Praca Mieszkanki naszego Domu wykonana na konkurs...
  • Oficjalne zakończenie imprezy.
  • Pan Jerzy na wspaniałym motocyklu.
  • Grupa z Nasielska na wspólnym zdjęciu.

« wstecz

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku

05-190 Nasielsk, ul.Tadeusza Kościuszki 25

NIP 531-158-70-33

tel.: (0-23) 693-02-64

fax.: (0-23) 693-06-00

e-mail: dps@dpsnasielsk.pl

Dział Administracyjny

e-mail: gospodarczy@dpsnasielsk.pl

Dział Finansowo Księgowy

e-mail: finansowy@dpsnasielsk.pl

Dział Opiekuńczy

e-mail: opieka@dpsnasielsk.pl

Dział Terapeutyczny

e-mail: terapia@dpsnasielsk.pl

Dział Kadr

e-mail: kadry@dpsnasielsk.pl

Mapa

[obiekt mapy] Przedstawiony jest wycinek mapy miasta Nasielska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.