Dom Pomocy Społecznej
im. Jana Pawła II w Nasielsku

Przejście do sekcji:

Odnośniki

 • Ułatwienia dostępu
 • Intranet
 • Wyszukiwarka

  Wyszukiwarka:
 • EPUAP
 • Menu

Menu

Wszystkie aktualności

Kabaret i piosenka na Imieniny – 05.02.2020

Tradycyjnie 5 lutego obchodzimy w naszym Domu małą Uroczystość. Są to oczywiście Imieniny Pani Dyrektor Agaty Nowak, dla której podczas zajęć terapeutycznych Mieszkańcy pod czujnym okiem Pracowników przygotowują prezent, w postaci występów artystycznych. A więc skecze kabaretowe i piosenki, bardzo często uzupełnione piękną poezją. Nie brakuje także kart z życzeniami i rysunków. A wszystko to wypływające z głębi serca ich zdolnych Autorów.
Ten dzień rozpoczęliśmy od Uroczystej Mszy św. w kaplicy, którą odprawił Kapelan Domu, Ksiądz Tadeusz Pepłoński. Bezpośrednio po Nabożeństwie przeszliśmy do sali kulturalno-oświatowej, gdzie odbył się Program Artystyczny, którego motywem przewodnim była „Rodzina”. Rozpoczęliśmy od mikroscenki rozgrywającej się na lotnisku, ukazującej spotkanie mężczyzny i kobiety, którzy nie widzieli się od jakiegoś czasu. Wiadomo że trwały związek prowadzi w końcu do założenia rodziny, a jej sensem i owocem są najczęściej dzieci. Dom jest z kolei tym miejscem, w którym członkowie rodziny zawsze mogą czuć się bezpieczni. To tu mogą się schronić i zawsze czuć się bezpiecznie.
Lecz czym byłby Dom Rodzinny bez chwil pełnych radości i uśmiechu? Grupa teatralna „Promyk” podzieliła się tego dnia ze swoją publicznością masą dobrego humoru. A stało się tak za sprawą inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „o jajkach i kurach” w wykonaniu naszych drogich Mieszkańców. Po tym występie wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie Pani Dyrektor z Artystami.
Następnie kontynuowaliśmy Program Artystyczny pozostając w kabaretowym klimacie. Publiczności zaprezentowano kolejno: kawał o Kaczce-Murarzu z repertuaru Andrzeja Poniedzielskiego, piosenkę „Taka Gmina” Kabaretu Dudek, skecz pt. „I żółta tys” Kabaretu Ani Mru Mru, a na zakończenie piosenki: „Agata, daj mi buziaka” Kabaretu The Afers oraz „Rodzina, ach, rodzina” Kabaretu Dudek. Nie zabrakło także odśpiewania „100 LAT!!!”, po którym przyszła pora na życzenia imieninowe dla Solenizantki, jakie złożyli Przedstawiciele Samorządu Mieszkańców oraz Pracownicy Domu. Wtedy też Mieszkańcy czytali swoje wiersze, jakie napisali specjalnie dla Pani Dyrektor. Był to dzień pełen ciepła i dobrego humoru. Przeżyliśmy wiele chwil głębokiego wzruszenia, ale przede wszystkim prawdziwej radości. Tak obchodziliśmy Imieniny naszej kochanej Solenizantki – Agaty.

 • Kapelan Domu odprawia Mszę Świętą w kaplicy.
 • Mieszkańcy aktywnie uczestniczą w oprawię Mszy Świętej.
 • Inscenizacja wiersza Jana Brzechwy w wykonaniu Mieszkańców.
 • Piosenka Kabaretu Dudek w wykonaniu terapeutów.
 • Skecz kabaretowy w wykonaniu terapeutów.
 • Samorząd Mieszkańców składa życzenia Pani Dyrektor.
 • Pani Lidia czyta wiersz napisany dla Pani Dyrektor.
 • Pamiątkowe zdjęcie Pani Dyrektor z Mieszkańcami.

« wstecz

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku
05-190 Nasielsk, ul.Tadeusza Kościuszki 25

NIP 531-158-70-33

tel.: +48 23 693 02 64
fax: +48 23 693 06 00

e-mail: dps@dpsnasielsk.pl

EPUAP: /DPSNasielsk/SkrytkaESP
Skype: live:.cid.3d22595773b04d69

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

Dział Administracyjny
e-mail: gospodarczy@dpsnasielsk.pl

Dział Opiekuńczy
e-mail: opieka@dpsnasielsk.pl

Dział Terapeutyczny
e-mail: terapia@dpsnasielsk.pl

Dział Kadr
e-mail: kadry@dpsnasielsk.pl

Mapa

[obiekt mapy] Przedstawiony jest wycinek mapy miasta Nasielska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.