Dom Pomocy Społecznej
im. Jana Pawła II w Nasielsku

Przejście do sekcji:

Odnośniki

 • Ułatwienia dostępu
 • Intranet
 • Wyszukiwarka

  Wyszukiwarka:
 • EPUAP
 • Menu

Menu

Wszystkie aktualności

Nasz międzynarodowy sukces

 

 

11 kwietnia 2016 r. grupa Mieszkańców uczestniczących w Kółku Teatralnym wraz z terapeutą prowadzącym te zajęcia mieli okazję spotkać się i porozmawiać z redaktorem gazety „Życie Nasielska”. Tematem rozmowy był film pt. "Robot i Róża" z udziałem naszych pensjonariuszy, który zdobył nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Pradze.  Mieszkańcy opowiadali także o pracy nad innymi filmami krótkometrażowymi oraz sztukami teatralnymi, które realizowane są w ramach zajęć terapeutycznych.

W ciągu 10 lat istnienia naszego Domu charakter działalności Kółka Teatralnego zmieniał się wielokrotnie, podobnie jak jego uczestnicy. Jednak mniej więcej od roku 2008 główny, kilkuosobowy trzon grupy aktorskiej pozostaje niezmieniony. Tworząc sztuki teatralne staramy się rozwijać, eksperymentować z formą i treścią. Realizujemy własne, autorskie scenariusze, czasami sięgamy do istniejącego już repertuaru, czasami do repertuaru klasycznego. Bawimy się słowem, muzyką i pantomimą. Podczas występów korzystamy tylko z tych rekwizytów, które uda nam się wykonać samodzielnie. Od niedawna łączymy nasze występy sceniczne z prezentacjami multimedialnymi i projekcjami filmowymi, fabularnie powiązanymi z treścią przedstawienia.

Grupa występuje podczas licznych spotkań okazjonalnych i uroczystości organizowanych w DPS. Wyjątkową okazją do zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich jest dla naszych Mieszkańców coroczny Festiwal Muzyki Cygańskiej „PROMIEŃ” organizowany przez Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku. W roku 2016 Festiwal ten obchodzić będzie swój Jubileusz 10-lecia. Występujemy także często podczas profesjonalnie przygotowanych Przeglądów organizowanych przez inne, zaprzyjaźnione Placówki, z którymi nasz DPS współpracuje od wielu lat.

Od roku 2011 grupa aktorska naszego Domu próbuje sił w innej działalności, jaką jest realizowanie krótkometrażowych filmów z udziałem osób niepełnosprawnych. Do naszych największych osiągnięć na tym polu należą:

          1. Zdobycie nagrody za drugoplanową rolę męską za film „Robot i Róża” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Mental Power Prague Film Festival w czeskiej Pradze (2014 r.).

          2. Zdobycie dwóch nagród podczas uczestnictwa w Międzynarodowym Konkursie Aktywności Artystycznej Seniorów i Przyjaciół ROZŁOGI w Łodzi:

-   Łódzka Nagroda Publiczności za film „Robot i Róża” (2014 r.)

- Wyróżnienie Specjalne KAMENY za wieloletnią współpracę w propagowaniu amatorskiego ruchu filmowego (2015 r.)

 • Twórcy filmu "Robot i Róża" ze swoimi statuetkami.
 • Aktorzy filmu "Robot i Róża" ze swoimi statuetkami.
 • Nasi Mieszkańcy, główni aktorzy filmu "Robot i Róża".
 • Aktorzy filmu "Robot i Róża" wraz z terapeutą zajęciowym.

« wstecz

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku
05-190 Nasielsk, ul.Tadeusza Kościuszki 25

NIP 531-158-70-33

tel.: +48 23 693 02 64
fax: +48 23 693 06 00

e-mail: dps@dpsnasielsk.pl

EPUAP: /DPSNasielsk/SkrytkaESP
Skype: live:.cid.3d22595773b04d69

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

Dział Administracyjny
e-mail: gospodarczy@dpsnasielsk.pl

Dział Opiekuńczy
e-mail: opieka@dpsnasielsk.pl

Dział Terapeutyczny
e-mail: terapia@dpsnasielsk.pl

Dział Kadr
e-mail: kadry@dpsnasielsk.pl

Mapa

[obiekt mapy] Przedstawiony jest wycinek mapy miasta Nasielska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.