Dom Pomocy Społecznej
im. Jana Pawła II w Nasielsku

Odnośniki

Menu

Wszystkie aktualności

„SZCZODRE GODY” w Nowej Wsi Ełckiej – 04-05.03.2019

   W dniach 04-05 marca ponownie odwiedziliśmy naszych Przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej, gdzie uczestniczyliśmy w organizowanym przez nich XVIII Przeglądzie Twórczości Osób Niepełnosprawnych „Obyczaje i obrzędy karnawałowe”.

   Poprzez nasz występ sceniczny chcieliśmy publiczności przypomnieć o tym, że według najstarszej tradycji po Bożym Narodzeniu powinno świętować się przez całe dwanaście wieczorów. A więc do Święta Trzech Króli. Człowiek w pogoni za pieniądzem zrezygnował jednak z przedłużonego celebrowania, przez co dziś 6 stycznia każdy zwykł traktować jako odrębne święto. W dawnej tradycji było ono po prostu dniem zamykającym obchody tzw. Szczodrych Godów. W zaprezentowanej przez nas krótkiej historii, pewna młoda dziewczyna postanowiła… pobiegać na strychu wokół komina. Tylko w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara - to ważne! I trzymała mocno kciuki za to, aby przy trzecim okrążeniu ujrzała twarz swojego przyszłego męża. Szczekanie psów miało obwieścić jego nadejście. Sytuacja jednak skomplikowała się, kiedy na amanta dziewczyny nieoczekiwanie natknął się jej nadopiekuńczy ojciec. Dodajmy jeszcze, że w całą sytuację wmieszały się jeszcze siły nadprzyrodzone i awantura gotowa! Zaskakujących i – przede wszystkim – zabawnych zwrotów akcji nie brakowało!

   W trakcie całego Przeglądu swoje programy zaprezentowało 9 zespołów. Na scenie wystąpił także Gość Specjalny, który porwał do tańca publiczność swoim przebojowym show. Po zakończeniu imprezy wszyscy przemieściliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego „Selment” w Szeligach, gdzie po kolacji nastąpiło wręczenie statuetek, dyplomów i praktycznych upominków. Pierwszy dzień naszego wyjazdu zakończył się zabawą taneczną. A nazajutrz, po śniadaniu wybraliśmy się na spacer nad jezioro, gdzie mogliśmy cieszyć oczy niezwykle malowniczym widokiem.

   Dziękujemy Gospodarzom i Organizatorom Przeglądu za niezwykle ciepłe przyjęcie i moc wrażeń, jaka pozostanie w naszej pamięci jeszcze przez długi czas.

 • Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej...
 • Pani Dyrektor naszego Domu pośród Publiczności Przeglądu.
 • Zabawa podczas występu Gościa Specjalnego.
 • Rozpoczyna się nasz występ sceniczny.
 • Czart na scenie podczas naszego występu.
 • Nasz występ. Zwycięży nieszczęście czy miłość?
 • Finał naszego występu - zwycięstwo miłości!
 • Nasi Mieszkańcy oglądają występy innych zespołów.
 • Nasza grupa z Panią Dyrektor podczas zakończenia Przeglądu.
 • Zabawa taneczna.
 • Zabawa taneczna.
 • Podczas spaceru nad malownicze jezioro.

« wstecz

Intranet

Intranet

Logowanie do intranetu:

Stopka

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji Przebudowa i dostosowanie strony do potrzeb osób niepełnosprawnych współfinansowane zostało ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Nasielsku

05-190 Nasielsk, ul.Tadeusza Kościuszki 25

NIP 531-158-70-33

tel.: (0-23) 693-02-64

fax.: (0-23) 693-06-00

e-mail: dps@dpsnasielsk.pl

Dział Administracyjny

e-mail: gospodarczy@dpsnasielsk.pl

Dział Finansowo Księgowy

e-mail: finansowy@dpsnasielsk.pl

Dział Opiekuńczy

e-mail: opieka@dpsnasielsk.pl

Dział Terapeutyczny

e-mail: terapia@dpsnasielsk.pl

Dział Kadr

e-mail: kadry@dpsnasielsk.pl

Mapa

[obiekt mapy] Przedstawiony jest wycinek mapy miasta Nasielska

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.